Królik i jego potrzeby

Królik i jego potrzeby

Zaraz po chomikach najlepiej sprzedającymi się zwierzętami są króliki. Jest wiele osób, którzy je hodują z ogromną pasją i miłością. Zwierzęta te wymagają dużej opieki. Nie są to zwierzątka, które można sobie zostawić na kilka dni, lecz trzeba być przy nich niemal codziennie. Potrzebują one dużo wody szczególnie latem kiedy mamy je w mieszkaniach, gdzie wypuszczenie ich na dwór na świeżą trawkę z rosą jest niemożliwe. Woda powinna być dostarczana im czysta, świeża tak często jak to możliwe. Wiadomo, że każdy z nas pracuje, ale warto wymienić im wodę dwa razy na dzień.

Idealne poidło dla królika

poidła automatyczne dla królikówW domu zapada decyzja hodowli, czy kupna królika. Wówczas należy do nas wybór: klatki poideł itp. Na nasze szczęście sklepy oferują bardzo szeroki wachlarz takiego wyposażenia. Jeśli chcemy żeby nasze zwierzę miało dostęp do pitnej wody w każdym momencie, kiedy mu się zachce warto zainwestować w poidła automatyczne dla królików, które uzupełniają się same. To znaczy nie jest to tak, że my już nic robić nie musimy. Owszem można sobie na to pozwolić jeśli mamy hodowlę i spróbować podłączyć do jakiejś pompki, która będzie reagowała na pusty baniak i go uzupełni. Przy mniejszej hodowli mamy baniaczki, które musimy napełniać woda, ale rzadziej, a nie codziennie. Na końcu takiego baniaczka jest specjalny smoczek, który jest skierowany do pojemniczka i kiedy królik go poliże czy cmoknie smoczek poleci odpowiednia ilość wody. Wszystko jest tak zbudowane, żeby nie przeleciało za dużo wody. Ma on wymierzoną wielkość miseczki i tylko do jej wielkości leci woda. Jest to dobre rozwiązanie kiedy naprawdę przy dzisiejszym zabieganiu nie zawsze pamiętamy o tym naszym pupilu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma on zawsze dostęp do wody, a my możemy mu uzupełnić ten baniaczek w chwili wolnej, nie martwiąc się po wyjściu z domu że nie będzie miał co pić. Oczywiście warto pamiętać o tym, że nie tylko bierzemy zwierzaka, żeby go karmić i poić, ale żeby wypuszczać go bawić się z nim, żeby czuł się jak w rodzinie. Nie może być tylko jako zachcianka, czy prezent o którym można zapomnieć. Króliki ogólnie nie są zbyt wymagającymi zwierzętami, ale lubią pohałasować i pobiegać.

Decydując się na królika, czy każdego innego zwierzątka zawsze weźmy pod uwagę jego dobro, ale też i opiekę. Zastanówmy się przede wszystkim czy damy mu tego czego on oczekuje oraz czy będziemy mieli na niego czas i pieniądze bo wiadomo że wszystko kosztuje. Całe jego życie typu: karma, podkład i wszelkie inne dodatki wymagają finansów. Zwierzę nie tylko potrzebuje wody, ale trzeba je badać i sprawdzać jego stan zdrowia, jeśli chcemy żeby spędził z nami kilka lub kilkadziesiąt lat.

Najnowsze komentarze