Kim jest wedding planner?

Kim jest wedding planner?

Wedding planner to angielska nazwa zawodu, jakim jest konsultant ślubny. Do kompetencji wyżej wymienionego należą: planowanie, organizowanie i koordynowanie uroczystości zaślubin oraz przyjęcia weselnego. W Polsce jest to stosunkowo nowy zawód, nie mniej jednak cieszy się on coraz większym powodzeniem, a szerokie grono osób podejmuje decyzję o tym, aby się nim trudnić. Zanim jednak będzie możliwe rozpoczęcie działań w tym zakresie, w pierwszej kolejności należy zdobyć odpowiednie kwalifikacje.

O wedding plannerze słów kilka

wedding planner - szkolenie indywidualneWarto zacząć od tego, że osoba jaką jest wedding planner powinna odznaczać się przede wszystkim elastycznością i być niezwykle zorganizowana. Dlaczego jest to takie ważne? Mianowicie dlatego, że czynności, jakie wchodzą w zakres jej codziennych działań są bardzo zróżnicowane. Należy pamiętać o tym, że organizacja ślubu i wesela to także konieczność podejmowania rozmaitych negocjacji oraz, w razie powstawania konfliktów, również pełnienie roli mediatora. Dobry konsultant ślubny powinien być kreatywny, bo dzięki temu będzie mógł tworzyć ciekawe dekoracje sali weselnej czy również wymyślać atrakcje, które zaskoczą zarówno parę młodą jak i weselników. Przechodząc jednak do kwestii związanych z tym jak zostać wedding plannerem, to niewątpliwie zainteresowanym pomoże w tym temacie wedding planner – szkolenie indywidualne. W trakcie wyżej wspomnianego, zostaną przekazane uczestnikowi wszystkie niezbędne informacje na temat tego zawodu, a także wyłożony materiał, który pomoże rozpocząć działalność. Należy pamiętać o tym, że konsultant ślubny to tak zwany wolny zawód, w związku z czym należy nastawić się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. To, co warto mieć jeszcze na względzie to fakt mobilności tego zajęcia. Załatwianie rozmaitych spraw związanych z organizacją ślubu i wesela wymaga od wedding plannera pozostawania w ciągłych rozjazdach. W związku z powyższym nieocenionym w tej kwestii okaże się posiadanie prawa jazdy. Konsultant ślubny powinien posiadać wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne, być kreatywny, posiadać zmysł estetyczny, a także świetnie zarządzać swoim czasem pracy i być niezwykle skrupulatnym.

Podsumowując – zawód wedding plannera jest niewątpliwie zajęciem, które nie pozwala się nudzić. Ponadto, w trakcie przygotowań do tak ważnych chwil w życiu każdego człowieka, można odczuwać radość z tworzenia czegoś niezwykłego, co niewątpliwie wpływa na osiągnięcie satysfakcji z wykonywanej pracy. Jest to zajęcie nietuzinkowe, jednak cieszące się coraz większym powodzeniem. 

Najnowsze komentarze