Jednokomorowy zlew do kuchni

Jednokomorowy zlew do kuchni

 

Zlewozmywak podwieszany jest najpopularniejszym zlewem wybieranym do kuchni. Dzieje się tak ze względu na ich estetyczny wygląd i praktyczne właściwości. Dużo łatwiej przy nim zachować wysoki poziom higieny dookoła zlewu i na blacie. Po jego montaży nie powstają żadne zakamarki i szczeliny, więc nie ma możliwości gromadzenia się brudu, namnażania bakterii i drobnoustrojów. Zlew podwieszany w wersji stalowej można zakupić jako zlew jednokomorowy, dwukomorowy oraz wielokomorowy.

Stalowy zlew podblatowy jednokomorowy

zlewozmywak jednokomorowy stalowy podwieszanyZlew podwieszany inaczej nazywany jest zlewozmywakiem podwieszanym, podblatowym lub zlewem wpuszczonym w blat. Tak jak wcześniej wspomniałam dostępne są w zależności od ilości komór. Zlewozmywak jednokomorowy stalowy podwieszany najczęściej wykorzystywany jest w kuchniach małych, ale nie wyklucza go to do stosowania w większych pomieszczeniach. Oprócz tego dostępne są one w różnych kształtach od okrągłego po wszelkie kwadraty i prostokąty. Jednokomorowy zlew wyposażony może być również w specjalny ociekacz. Jest to dodatkowa płyta, która pozwala nam na ustawianie umytych naczyń co niweluje nam koszty zakupu dodatkowej suszarki do naczyń. Oprócz tego na powierzchni ociekacza możemy rozmrażać owoce lub mięso, a woda, która się będzie z nich wydobywać swobodnie będzie spływać do odpływu. Często spotyka się również takie z dodatkową małą przegródką, która doskonale sprawdzi się do odłożenia umytych produktów spożywczych takich jak warzywa i owoce. Stalowy zlew wykonany jest ze stali szlachetnej, która wzbogacona jest dodatkowo o chrom zapobiegający rdzewieniu i nikiel. Zlewy te są odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Dużo łatwiej jest je utrzymać w czystości, ponieważ można stosować do nich różne czyszczące środki chemiczne bez obawy o naruszenie powierzchni. Najczęściej wybiera się te, które wykończone są specjalną mikroteksturą. Jest to powłoka, która zapobiega gromadzeniu się kropel wody. Spływają one swobodnie do odpływu przez co niweluje się powstawanie kamienia i brzydkich zacieków. Oprócz tego powoduje mniejsze gromadzenie się brudu. Zlewy ze stali dostępne są również w wersji matowej, polerowanej i satynowej. Każdy z tych rodzajów po użyciu najlepiej jest przetrzeć ręcznikiem papierowym. Pozwoli nam to na zachowanie jeszcze większej czystości.

Zlew jest nieodłącznym elementem każdej kuchni nawet jeżeli znajduje się w niej zmywarka. Ten przedmiot musi nam posłużyć na długie lata. Stal szlachetna jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i wysokie temperatury. Podwieszany zlew pozwala na wprowadzenie ciekawego wyglądu w każdej kuchni, niezależnie od stylu w jakim jest ona wykończona. Do tego jednokomorowy pozwala na oszczędzenie miejsca, a dzięki specjalnym ociekaczom jest tak samo praktyczny jak dwukomorowy.

 

Najnowsze komentarze