Jakie meble wybrać do ogrodu?

Jakie meble wybrać do ogrodu?

Ogród to mała, przydomowa oaza, którą każdy urządza według indywidualnych potrzeb i upodobań. Jedni chcą mieć mały warzywniak ze świeżymi pomidorami i szczypiorkiem, inni wolą przestrzeń pełną kwiatów i krzewów. Wszyscy jednak potrzebują wygodnych i trwałych mebli ogrodowych, które uprzyjemnią codzienny relaks na świeżym powietrzu. 

Najlepszy materiał na meble ogrodowe

ogrodowe meble drewniane radomSiedzenie i wygrzewanie się na słońcu we własnym ogrodzie to najlepsze zajęcie w ciepłe, letnie dni. Najpierw jednak trzeba wyposażyć się w solidne i wygodne meble wypoczynkowe. Najczęściej polecane są ogrodowe meble drewniane Radom słynie z najlepszych producentów takiego wyposażenia. Można wybrać spośród różnych gatunków drewna, choć najpopularniejsze są wykończenia dębowe i sosnowe. Niezbędne jest upewnienie się, że meble będą odporne na wilgoć, działanie detergentów i niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto pokryć je powłoką oleju do drewna i zaimpregnować. W ofercie producentów można znaleźć np. altany z zadaszeniem oparte na okrągłych lub drewnianych słupach, które dzięki ręcznemu szlifowaniu i malowaniu zachowują piękny kształt i wygląd na długie lata. Dach pokryty jest gonitem bitumicznym w różnych odcieniach do wyboru. Istnieje możliwość zamówienia altany 4-, 6-, bądź 8-kątnej. Kolejnym elementem mebli ogrodowych dostępnym do zakupu jest drewniana huśtawka. To doskonałe miejsc na odprężenie dla dorosłych i świetna zabawa dla dzieci. Huśtawka jest pomalowana dwukrotnie lakierobejcą, a jej wymiary można dobrać indywidualnie, choć najbardziej popularne są wersje trzyosobowe i czteroosobowe. Ponadto można zamówić wersję z daszkiem, bez daszka lub z przedłużeniem na fotelik dla dziecka. Dla osób, które często mają gości lub mieszkają w domu wielorodzinnym, polecane są drewniane komplety wypoczynkowe do ogrodu. Mogą stanowić wyposażenie altany lub być elementem wolnostojącym np. przy miejscu na ognisko. Składają się z ławek dwuosobowych z oparciem, prostokątnego stołu oraz dwóch ław czteroosobowych. Wszystkie produkty wyróżnia piękno drewna ukryte w jego strukturze, zapachu i barwie. Konstrukcja powinna zapewniać stabilność i pasować do aranżacji przestrzeni w ogrodzie. 

Meble ogrodowe z drewna to ponadczasowy i uniwersalny wybór. Ich odcień można zawsze zmienić lub odświeżyć a odpowiednia konserwacja i pielęgnacja sprawi, że będą sprawować się bezproblemowo przez wiele lat. Przed zakupem warto określić, do jakich celów mają służyć i jaki budżet jest się gotowym na nie przeznaczyć. Będą pasować do różnych lokalizacji: przy basenie, pod drzewem bądź na werandzie. 

Najnowsze komentarze