Jakie formalności są koniecznie przy przewozie odpadów?

Jakie formalności są koniecznie przy przewozie odpadów?

W obecnych czasach bardzo duża uwagę przykłada się do ochrony środowiska. W szczególności dotyczy to kwestii związanych bezpośrednio z przechowywaniem, segregowaniem, oraz przewożeniem odpadów. Aby było to możliwe w legalny sposób, należy spełnić pewne określone formalności.

Jak legalnie przewieźć odpady do Niemiec?

pozwolenie na przewóz odpadów do niemiecOd kilkunastu lat znacznie więcej uwagi przykłada się do ochrony środowiska. Dotyczy to szczególnie różnych działań na terenach przygranicznych, na przykład bardzo uważnie przygląda się obecnie kwestii przewozu odpadów miedzy różnymi krajami. Dlatego też aby móc legalnie przewieźć odpady do naszego zachodniego sąsiada, konieczne może być pozwolenie na przewóz odpadów do Niemiec. Jest to konieczne, aby zminimalizować do minimum ryzyko handlu odpadami miedzy różnymi krajami, czyli bardzo szkodliwego zjawiska które powodowało nielegalne składowanie odpadów. Do tej pory rygorystycznie podchodzono jedynie do odpadów niebezpiecznych, obecnie każde przewiezienie odpadów do innego kraju jest związane z uzyskaniem pozwolenia. Aby móc uzyskać pozwolenie na przewiezienie odpadów do Niemiec, najpierw należy zalogować się na właściwej stronie. Strona ta jest na szczęście dostępna  w języku polskim, także poruszanie się na niej nie powinno sprawić większego problemu. Oczywiście na stronie w celu rejestracji należy podać wszystkie podstawowe informacje o naszej firmie, między innymi dane teleadresowe przedsiębiorstwa, a także zakres działalności który dana firma prowadzi. Konieczne jest także wniesienie odpowiednej, niewielkiej płaty. Oprócz tej opłaty, aby uzyskać zaświadczenie trwale pozwalające na przewóz odpadów do Niemiec, konieczne może być także przesłanie zaświadczenia potwierdzającego licencję transportową, a także tego potwierdzającego posiadanie ubezpieczenie od kabotażu. Warto także pamiętać, aby posiadać zaświadczenie o uzyskanym pozwoleniu na przewóz odpadów w samochodach transportujących odpady do Niemiec, gdyż będą one potrzebne w czasie kontroli na terenie tego kraju. W obecnych czasach niemal wszystkie formalności można załatwić drogą elektroniczną co jest sporym ułatwieniem, biorąc pod uwagę utrudnienia związane z pandemią. Oprócz pozwolenia trwałego, można starać się także o to tymczasowe.

Przewóz odpadów to kwestia, która w obecnych czasach jest poddana rygorystycznym kontrolom, Wszystko po to, aby na tym polu nie dochodziło do nadużyć i tak zwanego handlu odpadami. Dlatego też chcąc przewieźć odpady do innego kraju, trzeba postarać się o pozwolenie.

Najnowsze komentarze