Jaki dom spokojnej starości wybrać?

Jaki dom spokojnej starości wybrać?

Obecnie domy spokojnej starości wyrastają w miastach niemal jak grzyby po deszczu. Przynajmniej ja mam wrażenie, że z roku na rok jest ich coraz więcej, choć nie dysponuję dokładnymi danymi na ten temat. Przypuszczam tylko, dlaczego tak się dzieje. Przede wszystkim coraz częściej do tego typu miejsc kierujemy się sami, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy już czyjejś opieki, a na nikogo nie możemy liczyć. Znacząco wydłużył się przecież średni wiek życia człowieka, więc takie sytuacje są na porządku dziennym.

Najlepszy dom seniora w Łodzi

dom spokojnej starości łódźOd dawna wiedziałam, że na stare lata chcę zamieszkać w domu starców i nie kryłam się z tym przekonaniem przed nikim. Wiele osób dziwiło się, ale ja zawsze powtarzałam każdemu, że to idealne rozwiązanie, ponieważ chcę, aby moje dzieci nie musiały się mną zajmować i zmieniać mi pampersów, zaś mnie zależy na maksymalnej niezależności. Po ukończeniu siedemdziesięciu lat postanowiłam sama znaleźć sobie nowe przytulne lokum. Bez wahania sprzedałam swoje mieszkanie i przeprowadziłam się do pensjonatu dla seniorów. Miałam zresztą sporo szczęścia, ponieważ świetnie trafiłam. Jeśli chodzi o prywatny dom spokojnej starości Łódź to miasto, które posiada wspaniały obiekt w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz borykających się z chorobami narządów ruchu. Każdemu radę zapoznać się dokładnie z ofertą domu seniora, do którego pragniemy się dostać. Przede wszystkim tego typu obiekty znacząco się od siebie różnią i to nie tylko ceną. Niektóre są dedykowane konkretnym grupom pensjonariuszy i specjalnie dla nich przygotowują różnego rodzaju zajęcia oraz rehabilitacje. Osobiście jestem po kilku operacjach kręgosłupa i cieszę się, że wybrałam takie miejsce, w którym mam dostęp do zabiegów w basenie, ponieważ przynoszą mi one sporą ulgę. Cieszę się także, gdyż w łódzkiej placówce opiekuńczej zawsze mogę liczyć na pomoc medyczną. W dodatku czymś nieocenionym jest kontakt z innymi pensjonariuszami, ponieważ na stare lata nie czuję się taka samotna. Wspólnie spędzamy czas podczas licznych kursów, rehabilitacji oraz wydarzeń kulturalnych. W naszym domu opieki zawsze jest, co robić i z kim porozmawiać.

Starość rzeczywiście może być miła i spokojna. Wiele zależy oczywiście od stanu naszego zdrowia, jednak zawsze warto zadbać o to, abyśmy nie zostali sami ze swoimi problemami oraz mieli łatwy dostęp do pomocy medycznej. Spędzanie ostatnich lat życia w domu starców nie musi być niemiłym doświadczeniem. W moim przypadku jest wręcz przeciwnie. Jestem szczęśliwa, że mogę przebywać w takim miejscu i otaczać się wspaniałymi ludźmi, nie zatracając przy tym własnych pragnień i pasji.

Najnowsze komentarze