Jak wykonuje się kurtyny dymowe?

Jak wykonuje się kurtyny dymowe?

Wybuch pożaru to sytuacja, w której nikt z nas nie chce się znaleźć. Jest to jednak od nas niezależne i czasem może być tak, że znajdziemy się w budynku, w którym rozprzestrzeniają się niekontrolowane płomienie. Warto wiedzieć co robić w takiej sytuacji, oraz jakie systemy mogą ochronić nas przed zagrożeniem, jakie stwarza niekontrolowany ogień. Dzięki takiej wiedzy być może będziemy mogli wyjść z pożaru cało. Wdrażajmy więc ciekawe i sprawdzone rozwiązania także w naszych budynkach.

Stałe kurtyny dymowe są bardzo skuteczne

stała dymowa kurtynaFachowcy i specjaliści od systemów ochrony przeciwpożarowej chwalą wysoką skuteczność kurtyn dymowych. To nowoczesne rozwiązanie, które pozwala nam zarządzać rozprzestrzenianiem się dymu po naszym budynku. Jeżeli pożar wybuchnie na niskim piętrze, a my nie będziemy posiadali takiego systemu, wówczas dym będzie mógł przedostać się do wyższych kondygnacji budynku, co sprawi, że będzie to dla nas wyjątkowo niebezpieczne. Warto o tym pamiętać. Zastosowanie kurtyn dymowych, które mają charakter stały, pozwala zapobiegać rozprzestrzenianiu się takiego dymu, który potrafi być bardzo niebezpieczny. W trakcie pożaru to własnie dym często stanowi zagrożenie, z którym musimy sobie poradzić. Otworzenie okien może czasem tylko pogorszyć sprawę, dając naszemu pożarowi więcej tlenu, które jest dla niego paliwem. Warto wiedzieć, że pożar to tak naprawdę niekontrolowana reakcja utleniania, która zachodzi w bardzo wysokiej temperaturze. Jej efektem ubocznym są na przykład tlenki węgla, które zatruwają skutecznie ludzki organizm. Dlatego musimy zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby nie doprowadzić do rozprzestrzenienia się dymu po terenie całego obiektu. Gdy taki dym straci swoją wysoką temperaturę zacznie opadać,a wraz z nim trujące związki, które wytworzyły się w trakcie pożaru. Pamiętajmy o tym, żeby szybko się ewakuować z tamtego budynku, gdyż w przeciwnym razie będzie za późno. Często stała dymowa kurtyna może zapobiec rozprzestrzenieniu się dymu na inne sekcje budynku.

To niezwykle istotne pod względem bezpieczeństwa. Kurtyny często chronią drogi ewakuacyjne z budynków, dzięki czemu możliwe jest skuteczne ewakuowanie pracowników lub mieszkańców danego budynku. Dzięki temu, że zastosujemy w naszym budynku kurtyny dymowe, będziemy mogli szybko i skutecznie zapanować nad pożarem oraz zmniejszymy zagrożenie, jakie będzie on stwarzał dla ludzi wokół. To bardzo ważne, szczególnie dlatego, że możliwe jest zmniejszenie zagrożenia, które dla nas stwarza wybuch pożaru.

Najnowsze komentarze