Jak wygląda rejestracja znaków towarowych?

Jak wygląda rejestracja znaków towarowych?

Z pewnością każdy wie, czym jest znak towarowy lub chociaż zetknął się z tą nazwą. Dla przypomnienia znak towarowy to słowo, logo lub nawet nasze imię i nazwisko, które reprezentuje świadczone przez nas usługi lub sprzedawane przez naszą działalność gospodarczą produkty. Jak wygląda rejestracja znaków towarowych i dlaczego jest wskazana? A także jakie elementy naszej marki można zarejestrować? Odpowiedzi na te, a także inne pytania w tekście poniżej.

Więcej o rejestracji znaków towarowych

rejestracja znaków towarowych rzeszówJak już wspomniano w powyższym fragmencie, znak towarowy najlepiej jest zarejestrować. Można dokonać tego w Urzędzie Patentowym. Dlaczego rejestrujemy znaki towarowe? Otóż jeśli tego nie zrobimy, inna osoba będzie mogła utworzyć firmę wykorzystując nasze logo, przez co możemy mieć problem, jeśli ta osoba postanowi je zarejestrować w urzędzie przed nami. Kiedyś nie było takiego problemu z podszywaniem się kogoś pod wytwarzane przez oryginalną firmę produktu, teraz jednak jest tego mnóstwo. Jeśli więc chcemy chronić swoje produkty, swoją firmę i swoje dobre imię, warto udać się do Urzędu Patentowego. A jeśli niezbędna nam będzie rejestracja znaków towarowych Rzeszów to jedno z miast, w którym cały proces odbywa się w sposób szybki prosty. A wracając do pytania ze wstępu, co może być znakiem towarowym? Otóż wielu pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy, jednak znakiem towarowym nie musi być tylko logo czy nazwa firmy, lecz nawet dźwięk, kolor czy kształt opakowania sprzedawanego przez nas produktu. Wielu zastrzega również cyfry, litery czy rysunki. Pamiętajmy, że swój znak towarowy możemy zarejestrować na terenie Polski, jednak możemy go również rozszerzyć na Unię Europejką lub nawet cały świat. Ile czasu potrzebujemy na zarejestrowanie znaku towarowego? Oczywiście procedura ta czasem może się przeciągać i maksymalnie trwa do jednego roku. Pamiętajmy, że wybrać dobrą kancelarię patentową, która pomoże nam ze wszelkimi  niejasnościami.

Jeśli chcemy świadczyć najlepsze usługi, sprzedawać najlepsze, oryginalne produkty i dbać o dobre imię naszej firmy, niezbędna będzie nam rejestracja znaków towarowych. Pomoże nam to podzielić swoje produkty od tych, które mogą powstawać nielegalnie. Poza tym chronimy się przed podszywaniem się innych osób pod nasze imię. W dzisiejszych czasach wizerunek firmy, o który troszczy się dział Public Relations jest bardzo ważna, ważniejsza nawet niż reklama, gdyż ludzie momentalnie reagują na wszelkie afery i skandale, w której uczestniczą różne firmy.

Najnowsze komentarze