Jak wybrać druk wielkoformatowy?

Jak wybrać druk wielkoformatowy?

Druk wielkoformatowy jest w dzisiejszych czasach jednym z najbardziej pożądanych druków na polskim rynku. Powstaje coraz więcej nowych technik i dlatego wiele osób, które mają do czynienia pierwszy raz z drukiem wielkoformatowym, ma problemy aby zdecydować się na właściwe rozwiązanie. Możemy zdecydować się na wysokiej klasy druk solwentowy albo druk UV lub też druk lateksowy. Jeszcze innym rozwiązaniem, na które decydują się przedsiębiorcy, jest druk pigmentowy.

Na który druk wielkoformatowy się zdecydować?

wydruki wielkoformatowe w ŁodziObecnie najtańszym rozwiązaniem jest druk solwentowy, który jest najpopularniejszą techniką wydruku głównie ze względu na najniższe koszty. Taki druk jest wyjątkowo trwały i odporny na warunki pogodowe takie jak deszcz, słońce lub mróz. Posiada ona również jak wiele zastosowań. Niestety mamy dość niską jakość wydruku, a druk ten zawiera często szkodliwe substancje lotne. Druk solwentowy najczęściej wykorzystujemy, gdy chcemy zamieścić reklamę na samochodzie albo na plandece samochodowej lub na materiałach takich jak billboard. Możemy go również spotkać na tablicach informacyjnych lub banerach reklamowych. Druk UV, inaczej mówiąc druk lateksowy to kolejne wydruki wielkoformatowe w Łodzi, które możemy zrealizować. Drukowanie jest techniką, w której wykorzystuje się tusze, które są utrwalane specjalnymi promieniami UV. Takie rozwiązanie daje bardzo wysoką jakość wydruku, a także możliwość drukowania tylko i wyłącznie białym kolorem. Jest to idealne rozwiązanie, gdy chcemy wykonać druk na szkle albo płytach laminowanych lub też na drewnie. Druk lateksowy nie jest najczęściej wykorzystywany, ponieważ jest najbardziej ekologiczny. Ta technika jest dość nowa i stosowana jest dość rzadko. W przypadku takiego druku tusze wodne mogą być dopuszczone nawet do kontaktu z żywnością i najczęściej stosuje się takie druki w żłobkach oraz szpitalach, a także we wszystkich innych miejscach, gdzie druk ma kontakt z człowiekiem. Druk ten jest od razu gotowy do użycia po na drukowaniu. Jeszcze innym rozwiązaniem jest druk pigmentowy, który zapewnia najwyższą jakość i trwałość materiałów. Pozwala on na uzyskanie wydruków, które mają trwałość na ponad 200 nut na promienie UV.

Możemy zdecydować się na to, aby wybrać się do lokalnej firmy, która działa jako drukarnia na terenie naszego miasta albo też poszukać druku wielkoformatowego przez internet. Możemy tam bardzo szybko złożyć zamówienie przez telefon lub drogą mailową albo po prostu przesłać gotowy projekt do realizacji. Szybka realizacja usług to domena każdej drukarni, ponieważ najczęściej pracują one przez 24 godzin na dobę i przez 7 dni w tygodniu.

Najnowsze komentarze