Jak wybierać pościel dla dzieci?

Jak wybierać pościel dla dzieci?

Wybierając pościel dla dzieci, wiele osób interesuje się trzema kluczowymi punktami: wybór materiału, bezpieczeństwo, rodzaj zapięcia. Warto rozważyć te i inne niuanse wyboru, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie tekstyliów dziecięcych. Tkanina powinna być tylko naturalna. Preferowane powinny być flanelowe, gdyż są hipoalergiczne, dobrze oddychają, szybko wchłaniają wilgoć i łatwo tolerują regularne pranie w wysokich temperaturach w pralce.

Rozmiary pościeli dziecięcej

producent pościeli dla dzieciWymiary poszewki na poduszkę lub kołdrę mierzy się wzdłuż szwów bocznych, ponieważ tutaj tkanina poszewki jest najgęstsza i mniej się rozciąga. Wymiary prześcieradła określa się mierząc długość i szerokość wewnętrznego obwodu łóżka. Należy pamiętać, że dla lepszego zamocowania tkanina będzie musiała być schowana pod materacem lub wsunięta w boki łóżka, jeśli prześcieradło nie jest wyposażone w specjalne gumki. Jak informuje producent pościeli dla dzieci, rozmiar kołder letnich i zimowych może się różnić. W takim przypadku najlepiej kupić różne zestawy. Jeśli kupujemy łóżeczko dla noworodka, lepiej kupić wszystkie akcesoria od jednego producenta, który już przemyślał ich kompatybilność w tym oczywiście pościel. Standardowy zestaw dla dzieci składa się z poszewki na kołdrę, prześcieradła i jednej poszewki na poduszkę. Ostatnio wielu producentów uzupełniło zestawy dla dzieci z prześcieradłami z elastyczną opaską, które lepiej trzymają się na miejscu, nawet jeśli dziecko aktywnie rzuca się i obraca we śnie. Model z gumką oczywiście różni się rozmiarem od standardowego prześcieradła. Poszewka chroni buzię dziecka przed kurzem i drobnymi drobinkami, a także służy jako ochrona poduszki przed zabrudzeniem. Jej standardowy rozmiar to czterdzieści na sześćdziesiąt centymetrów. Wielu rodziców odrzuca poduszkę jako niezbędny dodatek do śpiących dzieci do trzeciego roku życia. W takim przypadku poszewka na poduszkę w zestawie nie będzie potrzebna.

Komplety pościeli dziecięcej z dodatkowymi detalami, poza wymienionymi mogą zawierać także baldachim, który chroni dziecko przed wszelkiego rodzaju owadami, a także może tworzyć cień, jeśli na łóżeczko pada bezpośrednie światło słoneczne. Przydatne są też dodatkowe tekstylne kieszenie, w których można schować rzeczy, które zawsze powinny być pod ręką, jak wilgotne chusteczki, smoczki, czy pieluszki. Na rynku producenci oferują niezliczone rodzaje pościeli dziecięcej w wielu odcieniach i wzorach, a także z różnych materiałów. Warto rozejrzeć się za produktami u markowych firm.

Najnowsze komentarze