Jak właściwie zagęszczać włosy?

Jak właściwie zagęszczać włosy?

Wiele kobiet ma kompleksy związane z tym, że ich włosy wydają się zbyt rzadkie. Bardzo rzadko jest to jednak związane ze złym dbaniem o włosy, a raczej ma podłoże genetyczne. W takim przypadku warto zdecydować się na sztuczne przedłużanie włosów, które, dobrze wykonane, może dać bardzo naturalny efekt.

Czy warto doczepiać włosy?

doczepiane naturalne włosyWiele kobiet obecnie decyduje się  na przedłużanie włosów różnymi metodami, ze względu na niezadowolenie z naturalnej gęstości lub struktury włosów naturalnych. Metody takiego zagęszczania i przedłużania się bardzo różne, ale specjaliści zazwyczaj polecają doczepiane naturalne włosy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nie ma z nimi takich problemów, jak z włosami sztucznymi. O ile wygląd sztucznych i naturalnych włosów nie różni się zbytnio, to takie naturalne, doczepione włosy zachowują się bardziej jak te „prawdziwe” przez co można się z nimi obchodzić podobnie jak z naszymi naturalnymi. Przede wszystkim nie plączą się miedzy sobą, co przy sztucznych włosach doczepianych bardzo często powoduje powstawanie kołtunów. Po drugie można je myć w ciepłej wodzie,  suszyć, czy też używać  szamponów do włosów normalnych, bez ryzyka, że doczepiane pasma ulegną uszkodzeniu. Jeżeli naturalne włosy zostaną doczepione odpowiednią metodą iw odpowiedni sposób, to zazwyczaj żadna osoba nie rozpozna, że włosy były przedłużane czy też zagęszczane. Równie ważne co wybranie typu doczepianych pasm, jest to, w jaki sposób zostaną one doczepione. Obecnie powoli odchodzi się od metody polegającej na przyklejaniu pasm przy pomocy klejów, po wcześniejszym rozgrzewaniu naturalnych włosów. Metoda ta powodowała bowiem wiele negatywnych konsekwencji, od osłabienia włosów naturalnych, aż po poważne problemy ze skórą głowy wywołane uczuleniami. Obecnie pasma włosów są doczepiane przy pomocy specjalnych klipsów. Dzięki temu, same przedłużanie tą metodą trwa maksymalnie kilkanaście minut, dodatkowo jest to metoda w pełni bezinwazyjna. Jeżeli doczepiona zostanie rozsądna ilość pasm, efekt będzie naturalny a dodatkowo obciążenie włosów naturalnych – bardzo niskie. Bardzo ważne jest jednak, aby przy pomocy tej metody doczepiać jedynie pasma pochodzenia naturalnego. Takie włosy są bowiem zazwyczaj lżejsze niż te sztuczne i wyglądają naturalniej.

Obecnie coraz popularniejsze staje się przedłużanie i zagęszczanie włosów. Dzięki temu nasza fryzura może wyglądać olśniewająco, mimo tego, że naturalne włosy są raczej cienkie i rzadkie. Bardzo ważne jest, aby do zagęszczania używać włosów naturalnego pochodzenia.

Najnowsze komentarze