Jak walczyć z owadami w domu?

Jak walczyć z owadami w domu?

 

Muchy, osy, komary, szerszenie, oraz wiele innych owadów latających, każdego lata nie daje nam spokoju, pchając się do naszych domostw i uprzykrzając życie. Nie jest to jedynie problem natury estetycznej. Dla alergika ugryzienie osy może być bardzo niebezpieczne, a nawet śmiertelne. Muchy natomiast, poprzez swój niehigieniczny tryb życia, są nosicielami zarazków i chorobotwórczych drobnoustrojów. O komarach nie trzeba nic mówić, ponieważ ci krwiopijcy po prostu nie dają nam żyć. Jak ustrzec się przed letnim atakiem owadów?

Skuteczna lampa na owady i jej rodzaje

lampa owadobójcza lepowaWybierając się na wycieczkę w teren, warto zabezpieczyć się przed niechcianymi ugryzieniami z pomocą środków chemicznych. Jednak we własnym domu raczej nie będziemy się pryskać co wieczór chemią, aby nie zostać pogryzionym przez komary. Tutaj może przydać się lampa owadobójcza lepowa, rażąca lub też wiatrakowa. To trzy podstawowe rodzaje lamp uv na owady, które doskonale radzą sobie zarówno w domu, na tarasie, w ogródku, ale także w restauracjach, kawiarniach, lodziarniach, czy piekarniach, czyli wszędzie tam, gdzie owady nie są przez nas mile widziane. Urządzenia te na użytek domowy z reguły występują w ładnych, estetycznych obudowach. Montuje się je na ścianie, najlepiej pod sufitem, ale w takim miejscu, aby dostęp nie był utrudniony, chociażby po to, aby od czasu do czasu opróżnić pojemnik z owadami, lub wymienić lep na nowy. Wszystkie wymienione modele lamp posiadają ten sam mechanizm wabienia owadów, a są nim promienie UV. Trzeba zaznaczyć, że są one całkowicie bezpieczne dla człowieka. Lampy różnią się natomiast sposobem radzenia sobie ze zwabionymi owadami. Lampa owadobójcza lepowa posiada lep, do którego przyklejają się muchy, komary a nawet osy. Tak potraktowane, nie mają już szans na ucieczkę. Lampa rażąca natomiast posiada specjalną, rażącą prądem kratkę. Porażony owad „pada jak mucha”. Z uwagi na możliwość dostania się cząstek owadów do jedzenia, lampy tej nie używa się w lokalach gastronomicznych. Ostatni rodzaj to lampa wiatrakowa, która za pomocą wiatraczka zasysa owady do szczelnego pojemnika, skąd nie mają już wyjścia.

Tego typu urządzenia to doskonały sposób na pozbycie się nieproszonych gości ze swojego domu. Jednak równie często lampy owadobójcze używane są na tarasach, co pozwala nam spędzać długie letnie wieczory na zewnątrz bez obawy o ugryzienia komarów. Urządzenia te są używane także w lokalach gastronomicznych i sklepach spożywczych, a nawet w stajniach i oborach, tam jednak lepiej niż lepowe (z uwagi na pył) sprawdzą się rażące lub wiatrakowe.

 

Najnowsze komentarze