Jak sprzedaje się przyczepy?

Jak sprzedaje się przyczepy?

Pracując w sprzedaży w pewnym miesiącu miałem lepsze w pewnym gorsze wyniki, jednak to wiązało się między innymi z sezonowością czy też okresem w roku. Chodzi o to, że przyczepy dwuosiowe to faktycznie dobry biznes jeśli chodzi o sprzedaż, a także jej rozwijanie stąd też można powiedzieć, że znalazłem swoją niszę. Nie każdy w końcu specjalizuje się w takich produktach i w ich sprzedaży, stąd też na pewno szybko będziemy w stanie razem z kolegami zarobić na prowizjach.

Sprzedaż lekkich przyczep

lekka przyczepa dwuosiowaJednak zanim przystąpiłem do swojej pierwszej sprzedaży oraz jej próby musiałem oczywiście zapoznać się z wszystkimi aspektami jeśli chodzi o przyczepy, gdyż to dla mnie faktycznie było bardzo istotne i zdaję sobie sprawę z tego, że taka przyczepa to podstawa. W większości przypadków można oczywiście postawić na przyczepy lekkie, które faktycznie są uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej firmy i to właśnie proponowałem klientom. Nauczyłem się bardzo szybko o wszystkich najważniejszych cechach, jakie takie przyczepy powinny posiadać i właśnie na nich się bazowałem budując bazę swoich klientów. Tak czy inaczej zdają sobie sprawę z tego, że w biznes ten nie jest najłatwiejszy. W końcu nie sprzedaje się produktów, które są szybkozbywalne, ale raczej ciężkie maszyny oraz lekkie przyczepy, które wymagają przemyślanej inwestycji. Jedno mogę wam powiedzieć to to, że lekka przyczepa dwuosiowa może być wykorzystywana zarówno przez osoby indywidualne, ale także przez firmy, stąd też mieliśmy naprawdę szerokie pole do popisu jeśli chodzi o sprzedaż takich maszyn. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę z tego, że konkurencja już powoli robi się bardzo duża, stąd też musieliśmy współpracować z producentami przyczep, którzy byli pewni jakości swoich produktów. Okazuje się, że najczęściej wybieranymi przyczepami to te, które są do średniej półki. Nawet ostatnio mechanik, który dopiero zaczyna swoją działalność powiedział mi, że jest świadomy tego, że przyczepa samochodowa powinna być jak najlepsza. Stąd też wiedzieliśmy już, do kogo się odzywać w takich tematach, aby faktycznie trafić w potrzeby klientów. Tak właśnie działają przedstawiciele takich maszyn.

Tak abyśmy nie musieli się za nie wstydzić podczas sprzedaży. Jednak nic takiego nie miało miejsca. Za każdym razem kiedy sprzedawaliśmy lekkie przyczepy rolnicze oraz samochodowe to każdy klient był zadowolony. Wiemy to z tego, bo zawsze za każdym razem zostawiliśmy ankiety do wypełnienia, dzięki czemu klient mógł powiedzieć co myśli o transakcji.

Najnowsze komentarze