Jak pielęgnować włosy przy problemach ze skórą?

Jak pielęgnować włosy przy problemach ze skórą?

 

Łuszczyca to autoimmunologiczna choroba skóry, której nie da się wyleczyć na razie tak po prostu, żadnymi lekami. Oczywiście, można stosować wszelkiego rodzaju maści czy leki sterydowe, jednak i to jest czasami zbyt mało, albo i zbyt dużo, czasami sterydy nie działają na nas dobrze i niestety trzeba sobie radzić inaczej. 

Niezaraźliwa choroba skóry

szampon łuszczycaJak sobie radzić z niezaraźliwą chorobą skóry, jaką jest łuszczyca? Czerwone placki na skórze, potrafią swędzieć i szczypać, do tego są bardzo suche i nieestetyczne. W tym przypadku dermatolodzy przepisują mnóstwo maści sterydowych, niestety bywa i tak, że maści nie korelują z naszym organizmem dobrze. Tak samo jak i leki sterydowe. Leki sterydowe przyzwyczajają organizm i niestety efekty ich stosowania mogą być jeszcze gorsze niż wcześniej, w dodatku, leki sterydowe dość mocno obciążają wątrobę, a co za tym idzie nasze wyniki prób wątrobowych są w bardzo kiepskim stanie i niestety, może to prowadzić do wszelkich nowotworów wątroby. Dlatego przy takich problemach skórnych, warto zainwestować w odpowiednie delikatne i naturalne kosmetyki. Na rynku jest ich mnóstwo, zwłaszcza dla skóry atopowej czy z łuszczycą. Osoby, które borykają się z łuszczycą, wiedza doskonale co to znaczą swędzące i suche placki na głowie. W takim przypadku warto zainwestować w odpowiedni szampon do włosów i odzywkę. Istnieje sporo firmy takimi kosmetykami, włoska firma, francuska czy z pewnością polskie firmy z kosmetykami dla skóry wrażliwej przypadnie każdemu do gustu. Nie każdy kosmetyk może przypasować do gustu, może i być tak, że na początku jakiś nawet markowy szampon łuszczyca firmy a może uczulać, lub nasze włosy będą źle na niego reagować, zaś szampon typu b jest idealny. Nie należy więc słuchać też opinii poszczególnych produktów, bo każdy z nas jest inny, zwłaszcza jeżeli mamy problemy z łuszczycą, jednej osobie będzie genialnie pasował kosmetyka firmy a, zaś drugiemu kosmetyk firmy b. Dobry szampon przeciw łuszczycowy do włosów, który będzie idealnie korelował z naszą skórą, powinien niwelować placki i świąd oraz dobrze myć włosy i nie podrażniać naszej skóry. Czyli, innymi słowy, nasze włosy i skóra głowy powinny wyglądać jak u normalnego, zdrowego człowieka.

Problem łuszczycy spotyka zaledwie od 1% do 3% populacji na ziemi. Choroba może pojawić się nagła i może nie mieć uwarunkowania genetycznego, co zdarza się rzadko, ale istnieją takie przypadki. Warto pamiętać, że łuszczyca nie jest chorobą zaraźliwą, ale jest dziedziczna. Jeżeli ojciec i matka cierpią na łuszczycę, to szacuje się, że prawdopodobieństwo odziedziczenia choroby to 60%.

 

Najnowsze komentarze