Jak najlepiej rehabilitować bóle kręgosłupa?

Jak najlepiej rehabilitować bóle kręgosłupa?

Od wielu lat cierpię na bóle kręgosłupa. Za młodu nie za bardzo dbałam o zdrowie i sprawność, a kiedy dorosłam poszłam do pracy fizycznej i wiele lat stanie i dźwigania teraz zbiera swoje żniwo. Ponieważ jestem już na emeryturze i chciałabym jak najdłużej cieszyć się sprawnością i dobrym stylem życie, postanowiłam zadbać o swój kręgosłup. Znajoma poleciła mi żebym wybrała się na rehabilitacje, aby profesjonalista pokazał mi jaka jest prawidłowa postawa i najlepsze ćwiczenia na moje schorzenia. 

Znalazłam fachową i profesjonalną rehabilitację  

ból kręgosłupa rehabilitacjaPoszukiwania odpowiedniej dla mnie formy rehabilitacji rozpoczęłam od ośrodka zdrowia do którego często uczęszczam. Zaczęłam przeglądać tablice informacyjne w ośrodku. Znalazłam jedno interesujące mnie ogłoszenie. Było zatytułowane ból kręgosłupa rehabilitacja. Była podana strona internetowa na której można było sprawdzić szczegółowe informacje na temat oferty rehabilitacyjnej. Udałam się do gminnej biblioteki, gdzie mogłam skorzystać z komputera. Na stronie internetowej znalazłam interesujące informacje. Była to indywidualna rehabilitacja dostosowana do potrzeb pacjenta. Ośrodek rehabilitacyjny specjalizował się w leczeniu bólu. Pracowali tam specjaliści, którzy mieli doświadczenie w leczeniu bólu na różne metody nie wykorzystujące farmakologii a jedynie ćwiczenia ciała i umysłu. Postanowiłam skorzystać z ich oferty. Zadzwoniłam na podany numer i umówiłam się na wizytę diagnostyczną. Po przybyciu od razu wiedziałam, że znalazłam fachową pomoc. Wizyta diagnostyczna polegała na przeprowadzeniu wywiadu i ustaleniu skąd wziął się ból mojego kręgosłupa. Dopiero po takim wywiadzie specjalista ustalił odpowiednie ćwiczenia i ułożył mi plan rehabilitacji. Na pierwsze ćwiczenia miałam się zgłosić za dwa tygodnie. W ustalonym terminie zgłosiłam się do ośrodka. Sama rehabilitacja również była bardzo profesjonalna. Terapeuta bardzo dokładnie pokazywał mi wszystkie ćwiczenia i korygował moją postawę ciała. 

Byłam bardzo zadowolona z tej rehabilitacji. Ból kręgosłupa ustąpił bardzo szybko. Już po dwóch tygodniach ćwiczeń odczułam poprawę. Ból stał się mniej dokuczliwy i mogłam swobodniej wykonywać codzienne czynności. Chociaż moja rehabilitacja dobiegła końca, dalej wykonywałam odpowiednie ćwiczenia i w domu i zapisałam się na kolejny dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny, a także na warsztaty dotyczące prawidłowej postawy i tego, jak uniknąć bólu kręgosłupa w przyszłości. Bardzo się cieszę, że znalazłam taki profesjonalny ośrodek leczenia bólu i rehabilitacji.

Najnowsze komentarze