Intensywność użytkowania bramy

Intensywność użytkowania bramy

Intensywność użytkowania bramy jest bardzo ważnym czynnikiem, pod względem którego powinniśmy wybierać odpowiedni napęd do bramy. Zdecydowanie rzadziej będziemy korzystać z otwierania i zamykania bramy przydomowej i tutaj powinniśmy wybrać napęd, który będzie odpowiedni do 50 cykli otwierania i zamykania. Natomiast gdy chodzi o bramę na terenach przemysłowych to tam warto zdecydowanie zainstalować mocniejsze napędy, które wytrzymają ponad 50 cykli otwierania i zamykania na dobę.

Do jakich bram możemy zastosować napędy?

bramy automatyczne w WarszawieKiedy decydujemy się na wybór odpowiedniego napędu do bramy automatycznej, to warto wybrać taką instalację, która będzie odpowiednia do szerokiego, ale także wąskiego słupka. Powinna być ona również dopasowana idealnie do bramy drewnianej lub blaszanej albo do coraz bardziej popularnych bram kutych. Wysokiej klasy napęd do bram automatycznych jest w stanie pracować nawet w trudnych warunkach atmosferycznych przy pogodzie poniżej 20 stopni, a także powyżej 50 stopni. Nowoczesne napędy do bram automatycznych posiadają również wbudowany wyświetlacz LCD oraz odbiornik radiowy. Taki napęd może być odpowiednio zaprogramowany, aby brama otwierała się tylko częściowo lub żeby otwierane było tylko jedno skrzydło. Jaki wybrać napęd do bramy przesuwnej? Ciężar skrzydła jest bardzo ważnym czynnikiem, pod względem którego wybieramy bramy automatyczne w Warszawie. Najczęściej bramy przesuwne nie ważą więcej niż 500 kilogramów i dlatego możemy do nich zainstalować standardowy typ napędu, który posiada wbudowaną centralę z odpowiednim odbiornikiem. Bramy takie posiadają również enkoder, który zapewnia bezpieczeństwo użytkowania bramy, a także chroni przed zgnieceniem oraz dokładnie precyzuje pracę siłownika. Można również w takim napędzie do bram przesuwnych zastosować regulację na związaną z fazą otwierania oraz zamykania bramy. Jeżeli posiadamy bramy, które mają znacznie większą wagę niż 500 kg, to musimy również zakupić zdecydowanie lepszy napęd o mocniejszym silniku.

Warto również zastanowić się nad tym, aby wybrać napęd do bramy, który posiada wbudowany czujnik amperometryczny, dzięki czemu będzie on automatycznie wykrywał wszelkie przeszkody i chronił obiekty przed zgnieceniem. Dodatkowo wbudowany jest tam elektroniczny hamulec, który gwarantuje zatrzymanie w wyniku wykrycia jakiejkolwiek przeszkody. Brama, do której chcemy zamontować napęd musi być nowa i bez żadnych uszkodzeń, ponieważ tylko wtedy będziemy mieli zagwarantowane, że mechanizm będzie działał bez zarzutu i bez żadnych problemów.

Najnowsze komentarze