Holowanie pojazdu na trasie Śląsk – Kołobrzeg

Holowanie pojazdu na trasie Śląsk – Kołobrzeg

Podróżowanie po Polsce swoim samochodem już nie robi na nikim większego wrażenia. Jednak musimy być przygotowani na różnego rodzaju przygody, również na to, że najzwyczajniej w świecie popsuje nam się samochód. Oczywiście, jeżeli poruszamy się w pobliżu miejsca zamieszkania, to raczej nie powinniśmy mieć żadnego problemu z otrzymaniem pomocy. Jednak zdecydowanie gorzej będzie, jeżeli faktycznie chcemy wyruszyć już w dalszą drogę. Wtedy warto zastanowić się nad tym, by w razie przygody skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Gdzie zamówić lawetę?

pomoc drogowa s11Bardzo często przemieszczamy się z nad Morza Bałtyckiego w kierunku Śląska. Nawet w ostatnich latach możemy korzystać z dogodnych warunków drogowych, ponieważ zostały otworzone kolejne odcinki trasy s11. Jednak, trzeba mieć na uwadze, że im szybciej możemy jechać, tym również jesteśmy bardziej podatni na różnego rodzaju wypadki. W takim razie dobrze jest znaleźć firmę, która reklamuje się jako pomoc drogowa s11. Dzięki temu będziemy wiedzieli, że taką pomoc bez problemu otrzymamy właśnie na tej trasie, nawet jeżeli w pobliżu nie znajdują się żadne zabudowania, a także punkty naprawy samochodu. Już wzywając pomoc, będziemy mogli określić, co  dokładnie się stało, przez co dyspozytor wyśle do nas mechanika lub lawetę. Czasami w końcu może się okazać, że wystąpiła na tyle mała usterka, że nie będzie najmniejszego problemu z tym, aby ją naprawić jeszcze na miejscu, dzięki czemu dalsza podróż również będzie jak najbardziej możliwa. Jeżeli jednak nasze auto ulegnie wypadkowi lub awaria będzie wymagała poważniejszej interwencji ze strony mechanika samochodowego, to wtedy na pewno dobrze jest odwieźć samochód na lawecie. Tutaj warto mieć na uwadze, że rozliczenia za lawetę często odbywają się w ramach ubezpieczenia. Jeżeli jednak nie posiadamy odpowiedniej polisy, to najlepszym sposobem będzie po prostu zdecydowanie się na prywatne skorzystanie z takiej usługi. Nie musimy być zaskoczeni ceną za skorzystanie z lawety, ponieważ najczęściej oficjalne cenniki znajdują się na stronach internetowych takich firm.

Tak naprawdę wizytówkę takiej firmy powinniśmy mieć przy każdej okazji. W końcu nigdy nie wiemy, kiedy zdarzy nam się stłuczka lub po prostu auto odmówi nam posłuszeństwa. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli decydujemy się na podróżowanie z innymi pasażerami, szczególnie z dziećmi. Wtedy jesteśmy jeszcze bardziej zobowiązani do tego, aby zadbać o bezpieczeństwo naszych małych pasażerów, którzy nie mogą pozostać sami sobie bez żadnego wsparcia.

Najnowsze komentarze