Gilotyna do lepszej pracy

Gilotyna do lepszej pracy

 

Zapewne każdy, kto uważał na lekcjach historii słyszał o gilotynie. Nawet jeżeli ktoś nie słyszał o takim urządzeniu w szkole, mógł dowiedzieć się, że dawniej było to dość popularne narzędzie, szczególnie we Francji. Dzięki gilotynie można było odbyć karę śmierci na nieuczciwej osobie lub na przeciwniku politycznym. Dziś gilotyna jest wykorzystywana do zupełnie innych czynności i ostrą jak brzytwa gilotyną można przeciąć papier a nawet blachę.

Zastosowanie profesjonalnej gilotyny hydraulicznej w przemyśle

wytrzymała gilotyna hydraulicznaOczywiście, by przeciąć równo stos kartek nie potrzeba dużej gilotyny, dlatego powstają jej kompaktowe wersje do biur. W zakładach blacharskich i ślusarskich, wszędzie tam, gdzie wykonuje się różnego rodzaju usługi z frezowanie, gięcia, cięcia i spawania przydatna jest wytrzymała gilotyna hydrauliczna. Jej gabaryty, jak i system pomaga na profesjonalne i szybkie przecięcie różnego rodzaju blach, które później też są wykorzystywane do dalszej obróbki. Wszelkie gilotyny hydrauliczne, które można zakupić w sklepie powinny posiadać odpowiednie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowa instrukcja dołączona do gilotyny musi mieć opis i zastosowanie urządzenia w języku polskim. Po takim dodatkowym wyposażeniu można dostrzec, że producent dba o klienta i zależy mu na polskim rynku. Nieodłącznie, do tak specjalistycznej maszyny potrzebna jest jej gwarancja, która pozwala na swobodne serwisowanie zepsutych podzespołów na koszt firmy. W zależności od rodzaju gilotyny, można ciąć blachy nawet ponad sześciomilimetrowe, o długości ponad trzech metrów. Pozwala to na szybkie uporanie się z problemem dokładnego cięcia dużej gabarytowe blachy w wybranym miejscu. Oparta na czterech ramionach podporowych maszyna pozwala na cięciu pod kątem jednego stopnia. W ten sposób gilotyna może dokładnie przeciąć materiał. Gilotyna gilotynie nierówna, bo mogą występować modele z wahadłową częścią tnącą oraz ze stałym kątem natarcia. Przy montażu trzeba uważać na cały sprzęt, bo urządzenie nie dość, że jest przeznaczone do cięcia nawet najbardziej trwałych rzeczy, to do tego waży ponad osiem ton.

Jeżeli kiedykolwiek ktoś powie o zaletach gilotyn i o tym, jaką rolę odgrywały w historii można zaznaczyć, że moda na nie nie przeminęła. Zmienił się wygląd gilotyn oraz miejsca ich zastosowania, ale działanie ma takie samo niezmiennie od lat. Dzięki nim praca jest o wiele prostsza i łatwiejsza, bo w wielu branżach idealne docięcie i maksymalnie prosta linia przy materiale jest bardzo kluczowa.

 

Najnowsze komentarze