Etykiety kartonowe i ich funkcje

Etykiety kartonowe i ich funkcje

Nowoczesne techniki druku pozwalają na innowacyjne podejście do formy, metody jak i dowolności wyboru naniesionego na wybrany produkt obraz. Dlatego jest możliwość zastosowania druku nawet na kartonie. Najczęściej wybieranym obrazem na kartonie jest firmowe logo i niewielkich rozmiarów tekst.

Szeroki wybór etykiet kartonowych

etykiety kartonoweEtykiety naniesione na karton mogą mieć postać kolorową, czarno – białą, jednostronną lub dwustronną. Klient ma również wybór co do rodzaju lakieru. Może on być matowy bądź połyskliwy. Standardowy otwór umieszczony w kartonie, który może służyć między innymi do przewleczenia zawieszki posiada średnicę 3 mm. Może on być umieszczony w dowolnym miejscu w finalnym wyrobie. Standardowe prostokątne etykiety z prostymi rogami mogą zostać dopasowane do klienta. Na życzenie etykiety kartonowe mogą zostać poddane dodatkowym obróbkom, takim jak na przykład zaokrąglenie rogów w kształcie prostokątna, wykonanie etykiet w kształcie koła lub owalu, perforacja, bigowanie, laminowanie czy nitowanie otworów. Perforacje stosuje się wtedy gdy wymagana jest możliwość oderwania danego fragmentu etykiety wzdłuż ściśle określonej linii. Proces bigowania polega na odciśnięciu (wgnieceniu) rowków w dowolnie wybranym materiale, również w kartonie. Stosuje się go, aby ułatwić działania polegające na zaginaniu etykiet wzdłuż z góry określonej osi. Laminowanie wydłuża trwałość kartonu, gdyż zostaje on pokryty przeźroczystą folią. Taki rodzaj zabezpieczenia etykiety powoduje, że karton jest usztywniony i bardziej chroniony przed działaniem szkodliwych czynników. Występuje w wersji matowej lub błyszczącej co niewątpliwie nadaje większych walorów estetycznych i wykończeniowych. Producenci oferują również wybór folii tak zwanej soft touch. Dzięki niej uzyskać można efekt aksamitu. Kolejnym efektownym sposobem wyróżnienia etykiety są wybłyszczenia. Wybiera się dowolne miejsce, które zostaje pokryte specjalnym lakierem UV. Jest on przeźroczysty i nadaje efekty połyskliwości wybranym elementom etykiety. Zamiennie zamiast lakieru UV stosowany jest lakier puchnący. Ma podobne właściwości lecz dodatkowo uwypukla pokryte lakierem miejsce. Każdy taki kartonik z etykietą może mieć różne wymiary lecz najpopularniejsze są 50 mm na 90 mm.

Przewieszki, bo tak nazywane są etykiety kartonowe zyskały taki przydomek ze względu na swoją budowę i zastosowany na ich finalnym wyrobie sposób mocowania. Idealnie spełniają one funkcje informacyjne. Wyeksponowana marka firmy w doskonały sposób przyciąga potencjalnego klienta. Wykorzystanie żakardowych wszywek podnosi znacznie atrakcyjność etykiet kartonowych.

Najnowsze komentarze