Drążek ścienny do podciągania

Drążek ścienny do podciągania

Przyczyny rozpoczęcia trenowania i modelowania swojej sylwetki są tak różne, jak różni są ludzie. Praktycznie każdy z nas ma swój powód, dla którego zaczyna regularne trenowanie. Dla jednych jest to chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów, dla innych chęć wyrzeźbienia sylwetki w celu przypodobania się przedstawicielom płci przeciwnej. Jeszcze inni muszą schudnąć z powodów zdrowotnych, a część z nas trenuje, ponieważ po prostu ma zacięcie sportowe i ponadprzeciętną potrzebę regularnej aktywności fizycznej.

Najlepszy drążek do ćwiczeń

drążki do podciągania ścienneNiezależnie od tego, co jest przyczyną naszego postanowienia do trenowania kluczowe jest, żeby trenować regularnie. Tylko w taki sposób możemy osiągnąć zamierzone cele. Bardzo dobrym rozwiązaniem są drążki do podciągania ścienne, ponieważ można wykorzystać je do kilku podciągnięć za każdym razem, kiedy koło nich przechodzimy. Chociaż nie jest to oczywiście pełnoprawny trening, to podciągając się w ciągu dnia kilkukrotnie po kilka razy z czasem zaczniemy podciągać się coraz łatwiej, a efekty będą zauważalne mimo braku pełnych treningów. Jest tak, ponieważ często nie mamy czasu na pełny, godzinny trening przez co w efekcie ćwiczymy raz, może dwa razy w tygodniu. Krótkie, kilkukrotne w ciągu dnia podciąganie się na drążku jest z pewnością znacznie lepsze, niż okres całkowitego przestoju zwłaszcza, jeśli uda nam się ten jeden czy dwa razy przeprowadzić pełen zestaw ćwiczeń. Podciągania na drążku wpływają zresztą na całe ciało, ćwicząc przede wszystkim mięśnie brzucha, ramiona i plecy. Niektórzy są nawet zdania, że drążek i kilka podstawowych przyrządów do ćwiczeń w zupełności wystarczą i całkowicie zastąpią siłownię, czy klub fitness. Ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała są coraz bardziej popularne, a grono ich zwolenników regularnie rośnie. Wpływ mają na to też liczne siłownie zewnętrzne, w których właśnie własna masa ciała jest głównym obciążeniem i w których drążki i poręcze do ćwiczeń stanowią jedno z najbardziej popularnych przyrządów do ćwiczeń. 

Ćwiczenia fizyczne stają się coraz popularniejsze i modne wśród Polaków, niezależnie od grupy wiekowej. Olbrzymią popularnością cieszą przede wszystkim kluby fitness, ale spora grupa korzysta też z siłowni otwartych lub organizuje sobie miejsce do ćwiczeń w domu instalując drążki do podciągania, czy poręcze do ćwiczeń. Najważniejsze jest jednak to, że stale rośnie grupa ludzi aktywnie uprawiających sport i to dość regularnie co sprawia, że z dużym prawdopodobieństwem będą mieli mniej problemów zdrowotnych w przyszłości.

Najnowsze komentarze