Dobry design wieńczy lampa

Dobry design wieńczy lampa

Nowoczesne domy i apartamenty charakteryzują się dużymi powierzchniami mieszkalnymi i okiennymi. Takie przestronne i jasne wnętrza wymagają specyficznego designu i umeblowania. Dotyczy to zarówno formy, kształtu, jak i kolorystyki. Znaczenie ma również surowiec, z którego wykonane są meble i inne przedmioty, znajdujące się w danym pomieszczeniu. To wszystko staje się asumptem do powstawania specjalistycznych firm designerskich.

Co to jest zumaline?

lampa zumalineJest to nazwa producenta nowoczesnych systemów oświetleniowych do wnętrz mieszkalnych i biurowych. Oryginalność stylu zumaline polega na tym, że wykorzystując koło i linię prostą, komponuje je w konfiguracjach w systemach oświetleniowych dotąd niespotykanych. W efekcie lampa zumaline jest zawsze rozpoznawalna wśród wszystkich innych. Najczęściej są to odmiany ściętych kul i walcy, mocowanych do prostych „rurek” w różnych konfiguracjach. Są to również „druciane” spirale lub rzadko wiązane siatki lub kosze, stanowiące osłonę elementu świetlnego, czyli żarówki. W innej serii zumaline pojawiają się różnego typu reflektorki, w niespotykanych konfiguracjach. Oferowana jest również seria „na bogato”, czyli uproszczona ornamentyka dawnych kryształowych żyrandoli, gdzie kryształ zastąpiono tworzywem sztucznym. Surowiec wykorzystany w tych produktach,  to oprócz tworzyw sztucznych, są to różne metale i ewentualnie drewno. Kolorystyka, zgodna z wykorzystywanym materiałem, czyli  kolory metali, ponadto biel i odcienie szarości. Kolekcja lamp zumaline zawiera nie tylko żyrandole i lampy zwisające, lecz również lampy stojące – podłogowe i stołowe. Jedne i drugie są bardzo proste w formie i wykorzystują możliwości światła ledowego, czyli jest to na przykład lekko wygięty świecący, metalowy „pałąk”. Rzecz jasna, że tego typu oświetlenie komponuje się z równie prostym umeblowaniem. Proste w formie, bogate w treści, czyli wygodne, praktyczne, wykonane z dobrych materiałów, dostosowane do użytkowników. Analizując kolekcję zumaline, można stwierdzić, że autorzy dostrzegli i wyeksponowali artyzm i piękno tam, gdzie nikt inny chyba nawet ich nie szukał.

Na przykład kosz wiklinowy, jako żyrandol w stylizowanych na ludowo pomieszczeniach, już był. Kształt tego kosza, złamany w połowie i utkany rzadko z metalowego drutu, to zupełnie nowa jakość. Bryłka surowego, nieoszlifowanego szkła, przypominająca odłamek skały, okalająca doczepioną do metalowej rurki żarówkę stała się ciekawym elementem dekoracyjnym. W internetowym sklepie zumline jest kilkadziesiąt wzorów lamp, przeznaczonych do różnych pomieszczeń. Lampy są w różnych cenach, dostępne na każdą kieszeń.

Najnowsze komentarze