Dobre usługi rachukowe

Dobre usługi rachukowe

Kiedyś każda firma posiadała w swoim zespole księgowego, który odpowiadał za jej rozrachunki. Nie było wtedy nowoczesnych programów komputerowych, które znacznie ułatwiają wykonywanie pracy, a jedynie specjalne druki i kalkulator. Wtedy księgowość była znacznie trudniejsza niż teraz, a jej prowadzenie zajmowało więcej czasu. Obecnie technologia tak bardzo poszła do przodu, że wiele czynności za pracownika wykonuje program księgowy. 

Kto może korzystać z usług księgowych? 

usługi księgoweJuż żaden księgowy nie siedzi godzinami nad papierową książką przychodów i rozchodów i nie wpisuje do niej pozycja po pozycji, gdyż zajęłoby mu to wieczność. Teraz w pracy wyręczają ich komputery, które często wiele wyliczeń robią same, wystarczy odpowiednio ustawić program księgowy. Jedyną pracą jaką muszą wykonać, to wprowadzić ręcznie faktury do systemu, co oczywiście wcale takie proste nie jest, gdyż trzeba wiedzieć na jakich kontach zaksięgować dane kwoty. Resztę obowiązków wykonuje się w programie na zaksięgowanych danych. Usługi księgowe są świadczone prze biura rachunkowe w całym kraju i mają stosunkowo podobny poziom. Dotyczą one przede wszystkim przedsiębiorców, ponieważ to oni stanowią dziewięćdziesiąt dziewięć procent klientów. Bywa, że o pomoc w rozliczeniu rocznym na formularzu PIT, przychodzą klienci indywidualni, ale są to przypadki marginalne w skali roku. Dla przedsiębiorców prowadzone są podatkowe księgi przychodów i rozchodów lub pełne księgi rachunkowe. Ze względu na sposób dekretowania dokumentów księgowych, pierwszy wariant dotyczy jednoosobowych działalności gospodarczych, a drugi spółek. Za usługi świadczone przez biuro rachunkowe, naliczany jest comiesięczny abonament w wysokości ustalanej indywidualnie na początku współpracy. Jego wartość zależy od wielkości i rodzaju danego przedsiębiorstwa, od ilości generowanych w miesiącu rozliczeniowym dokumentów księgowych i od ewentualnej wielkości zatrudnienia. Oczywiście im mniejsza firma, tym niższy będzie opłacała abonament. 

W biurach rachunkowych nie znajdziemy osób z przypadku, ponieważ są w nim zatrudniani jedynie kandydaci, którzy skończyli studia wyższe na kierunku Rachunkowość i Podatki oraz mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie na samodzielnym stanowisku. Dzięki takim wymogom, klienci mają gwarancję, że świadczone usługi będą na najwyższym poziomie i mogą zawsze liczyć na profesjonalne doradztwo. Ponieważ usługi są kompleksowe, to w ich ramach poza księgowością znajdują się kadry, płace i doradztwo podatkowe. 

Najnowsze komentarze