Dekoracja cegłą jako nietypowe rozwiązanie

Dekoracja cegłą jako nietypowe rozwiązanie

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów dekoracyjnych, dzięki którym nasze wnętrza nie muszą być nudne i jednolite. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby nasz salon czy jadalnia z kominkiem nabrały wyjątkowego charakteru i zachwycały swoim nietypowym wyglądem. Wiele z dostępnych materiałów jest charakterystycznych dla określonych stylów wykończenia wnętrz, dlatego przed ich zakupem warto się zastanowić jaki efekt dekoracyjny chcielibyśmy osiągnąć.

Prowansalska sielanka dzięki białej cegle dekoracyjnej

biała cegła dekoracyjnaJeśli lubisz styl prowansalski lub pomieszczenia z elementami w stylu shabby chic, biała cegła dekoracyjna będzie dla ciebie doskonałym wyborem. Położona na ścianie tworzy niepowtarzalny klimat ciepłego domku, w którym każdy chce przebywać jak najdłużej, by ogrzewać się w atmosferze gościnności i spokoju. Warto zastanowić się nad połączeniem białej cegły dekoracyjnej z innymi dodatkami w podobnym stylu, aby uzyskać efekt pomieszczenia spójnego i pełnego tradycyjnych aspektów dekoracyjnych. Na pewno do ściany w takim stylu pasować będzie miękka wygodna sofa z patchworkową kapą lub popularne ostatnio fotele w stylu uszak. Można także przemyśleć poduszki w gustowne prowansalskie kratki czy też urocze serca w kropeczki. Jeśli jest taka możliwość, styl prowansalski sprawdzi się doskonale w pomieszczeniu z kominkiem, który na pewno zachęci całą rodzinę do relaksu w ciepłym świetle płomieni. Niewątpliwie natomiast należy uważać z dodatkami krzykliwymi, modernistycznymi czy dynamicznymi, które mogą się z białą dekoracyjną cegłą kłócić. Warto więc przemyśleć koncepcję pomieszczenia zanim dobierzemy do dekoracji ściennych inne niezwykłe dodatki. Jeśli mamy ochotę poszaleć i zrobić mieszankę stylów, biała cegła na ścianie na pewno pozwoli nam tego dokonać, trzeba zrobić to jednak z wyczuciem smaku, pamiętając o łączeniu dodatków w sposób subtelny, tak, by pomieszczenie nie straciło swojego pięknego, wyjątkowego charakteru. Inaczej bowiem możemy osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego.

Ściana ozdobiona białą cegłą dekoracyjną będzie na pewno niezwykłym pomysłem na aranżację wnętrza w każdym domu czy mieszkaniu. Jest to ozdoba praktyczna, ale przede wszystkim wprowadzająca nastrój ciepła i gościnności. Pasuje najbardziej do wnętrz w stylu prowansalskim, warto jednak pomyśleć nad delikatnym połączeniem jej także z różnymi innymi stylami, jeśli mamy taki pomysł i wewnętrzną potrzebę. Można tego dokonać wybierając odpowiednie, eklektyczne dodatki i łącząc je w subtelny sposób.

Najnowsze komentarze