Czym różnią się kartony?

Czym różnią się kartony?

Chociaż z kartonów korzystamy teraz bardzo często, to w wielu przypadku nie zastanawiamy się w ogóle nad tym, czym różnią się od siebie poszczególne egzemplarze, a te różnice mogą być naprawdę radykalne i ciekawe jednocześnie. Informacje tego typu będą nam potrzebne, wtedy gdy chcemy rzeczywiście osobiście wykorzystywać kartony i nie ma tutaj większego znaczenia, na jak dużą skalę będziemy to robić. Konsultacja z producentem kartonów może bardzo mocno zmienić naszą postawę w tym kontekście. W trakcie takiej rozmowy mamy bowiem ogromną szansę, żeby dowiedzieć się, jak niesamowitym zapleczem technicznym dysponuje ten producent.

Co wykorzystuje profesjonalny producent kartonu?

rekomendowany producent kartonówProces produkcji tego niepozornego produktu, jakim jest karton, może wyglądać bardzo różnie, nawet pod względem parku maszynowego, bo do niektórych kartonów wystarczają w zupełności maszyny wyposażone w noże przystosowane do przecinania właśnie tego materiału, jakim jest tektura. Powinniśmy jednak pamiętać, że takie maszyny muszą powstawać z wyjątkowo dobrej jakości stali, ponieważ będzie to tektura wielowarstwowe, która ma dodatkowo pomiędzy poszczególnymi warstwami powietrze. To ono stanowi główną ochronę przed wstrząsami dla przechowywanych w takim kartonie produktów. Rekomendowany producent kartonów może nam jednak w praktyce zaoferować również takie, które powstają przy użyciu specjalistycznych wykrojników. Będą to bowiem tak zwane kartony fasonowe, czyli takie, które perfekcyjnie dopasowuje się pod względem kształtu do konkretnego produktu, który ma się w nich znaleźć. Od standardowych odróżniają się zdecydowanie lepszą stabilnością dzięki wyjątkowej konstrukcji. Standardowy karton jest bowiem tak skonstruowany, że można go bez problemu otworzyć z dosłownie z każdej strony. Daje on nam tak duży wachlarz możliwości, ponieważ elementy kartonów możemy bez problemu łączyć przy użyciu taśmy z jakimś dobrym klejem lub innych tego typu popularnych rozwiązań.

Coraz częstszą praktyką jest również pokrywanie przez producenta kartonów warstwami farby lub lakieru, bo dzięki temu stają się one doskonale zabezpieczone na przykład przed działaniem wody i mogą być przez pewien czas przechowywane nawet na zewnątrz. Do rzeczy wyjątkowo delikatnych wybierajmy kartony o grubości 7 mm i więcej, a także starajmy się, aby były one nieco większe od produktów, bo wtedy zmieścimy tam dodatkowe zabezpieczenie w postaci pianki lub czegoś podobnego. W rekomendowanych kartonach nie ma żadnych szkodliwych substancji.

Najnowsze komentarze