Czym jest pessar kostkowy?

Czym jest pessar kostkowy?

Każdy z nas od czasu do czasu musi udać się do lekarza, czy to skonsultować swój stan zdrowia, czy też uzyskać receptę na leki, które zazwyczaj przyjmujemy. W dzisiejszych czasach wiedza medyczna pozwala na uzyskanie rozwiązania i odpowiedniej terapii nawet w skomplikowanych przypadkach medycznych. Coraz chętniej korzystamy z nowych osiągnięć nauk medycznych, dzięki którym możemy poradzić sobie nawet w trudnych przypadkach.

Bezpieczny pessar dla pacjentek

bezpieczny perforowany pessar kostkowyWizyta u lekarza zawsze wiąże się z pewnego rodzaju niepokojem. Zazwyczaj decydujemy się na nią, gdy źle się czujemy lub coś nas boli. Nigdy nie wiemy do końca, jaką diagnozę usłyszymy. Na szczęście w  dzisiejszych czasach zdecydowana większość schorzeń jest uleczalna. Pewne grupy osób powinny odwiedzać lekarzy nieco częściej, niż inni. Mowa tu przede wszystkim o ludziach starszych, przewlekle chorych, a także o kobietach w ciąży. Te ostatnie powinny regularnie udawać się na wizyty kontrolne do swojego lekarza ginekologa, który skontroluje zdrowie rozwijającego się maluszka. Do tego specjalisty często zgłaszają się również kobiety, które uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości, jak wypadanie macicy czy nietrzymanie moczu. Rozwiązaniem dla nich może być bezpieczny perforowany pessar kostkowy, do kupienia w aptece lub sklepie z artykułami medycznymi. Taki pessar chroni macicę przed jej obniżaniem i wypadaniem, zapobiega też nietrzymaniu moczu. Można go założyć w gabinecie lekarskim, a sama aplikacja trwa krótko i nie jest bolesna. Pessar jest również niezastąpiony u kobiet w ciąży, u których istnieje ryzyko przedwczesnego porodu. Dobrze wiemy, że dzieci, które urodziły się za wcześnie, często są słabsze i bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje. Dlatego właśnie kobieta w ciąży może mieć założony pessar, który powstrzymuje przedwczesne skurcze szyjki macicy. To bardzo prosty i skuteczny sposób na ograniczenie ryzyka wczesnego porodu u ciężarnej. Pessar kostkowy możemy zakupić stacjonarnie lub zamówić za pośrednictwem internetu, pamiętajmy jednak, by pochodził on z zaufanego źródła.

Medycyna stale sie rozwija i proponuje nam coraz to nowsze metody leczenia  i zapobiegania rozwojowi chorób. Dzięki temu czujemy się bezpieczniej w doświadczonych rękach lekarzy. Kobiety, które zgłaszają się do ginekologa z różnymi problemami, liczą, że uzyskają rozwiązanie i odpowiednie leczenie. Obecnie coraz popularniejsze staje się zakładanie pessarów, które ograniczają nietrzymanie moczu, a także ryzyko zbyt wczesnego rozpoczęcia akcji porodowej.

Najnowsze komentarze