Czy warto myć ekrany akustyczne?

Czy warto myć ekrany akustyczne?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu podróżował autostradą. Znajdujące się po bokach ekrany akustyczne są jej bardzo ważnym elementem. Sprawiają one, że hałas, który powstaje na autostradzie, nie przeszkadza tak bardzo okolicznym mieszkańcom. Takie ekrany są jednym z podstawowych elementów inżynierii drogowej. Zwykle składają się one z dwóch warstw płyty ze specjalnego materiału, które oddzielone są czynnikiem izolującym akustycznie, na przykład drobnym żwirem.

Jak utrzymać ekrany akustyczne w czystości?

fachowe mycie ekranów akustycznychAby takie ekrany akustyczne służyły przez długi czas bez konieczności ich wymiany, trzeba dbać o ich czystość. W przeciwnym wypadku zabrudzenia mogą doprowadzić do tego, że ich powierzchnia zacznie się niszczyć, a później konieczna będzie ich wymiana, co sprawi, że będziemy musieli zapłacić duże pieniądze za ich wymianę. Wszyscy administratorzy dróg wiedzą, jak ważne jest utrzymanie ekranów akustycznych w odpowiedniej kondycji. Muszą one skutecznie pochłaniać hałas, który powstaje na autostradach i drogach szybkiego ruchu. Wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje mycia takich ekranów. Pierwszy to mycie ręczne, które stosuje się jedynie w przypadkach naprawdę ciężkich i poważnych zabrudzeń, na przykład po wypadku pojazdu przewożącego substancje niebezpieczne, gdy uszkodzeniu uległy też ekrany akustyczne. Częściej stosuje się o wiele bardziej wydajne mycie za pomocą myjki ciśnieniowej, dzięki któremu możliwe jest umycie dużej powierzchni ekranu w krótkim czasie. Musimy pamiętać, że praca po stronie autostrady, gdzie jeżdżą samochody jest dosyć niebezpieczna, gdyż kierowcy cały czas jeżdżą po autostradzie. Panele akustyczne trzeba jednak utrzymywać w czystości, żeby nie straciły one swoich pierwotnych cech i właściwości. To bardzo ważne ze względów praktycznych oraz ekonomicznych. Dlatego w tym celu najlepiej wynająć firmę, która wyspecjalizowana jest w tego typu pracach oraz posiada odpowiednio przeszkolony personel. Warto zlecić fachowe mycie ekranów akustycznych profesjonalistom.

Jeżeli zadbamy o to, żeby nasze ekrany akustyczne na drodze, której jesteśmy administratorem, były czyste, nie tylko poprawimy ich żywotność oraz sprawimy, że dłużej będą nam służyły. Poprawimy też wizerunek miejsca, w którym są one ustawione. Szczególnie po ciężkich opadach nasze ekrany mogą wymagać mycia, gdyż całe mogą być oblepione błotem. Także samochody, które przejeżdżają cały czas przy naszych ekranach akustycznych mogą wywoływać zapylenie, które może być dla nich szkodliwe, więc warto je czyścic.

Najnowsze komentarze