Czy ściany działowe da się wyciszyć?

Czy ściany działowe da się wyciszyć?

Mieszkanie powinno być oazą spokoju dla każdego domownika. Przeszkadzające hałasy to nie tylko sąsiedzi, posiadający płaczące dziecko, imprezowicze lub majsterkowicze, lubiący często przeprowadzać remonty. Codzienny komfort może również zaburzyć współlokator, dziecko lub rodzeństwo. Czasem dźwięki o nawet niewielkim natężeniu mogą drażnić i przeszkadzać, dlatego metody na izolację akustyczną ścian działowych stają się coraz popularniejsze.

Sposoby na izolację akustyczną ścian działowych

izolacja akustyczna ścian działowychNiezależnie od tego jak stare czy nowe jest mieszkanie lub dom, ściany działowe mogą być olbrzymim kłopotem w kwestii tłumienia dźwięków. Dla domowników jest to częsty kłopot, który odbiera im komfort codziennego życia. Słyszenie sąsiadów zza ściany, nawet jeżeli są to członkowie rodziny a także świadomość, że jest się słyszanym może stwarzać bardzo niekomfortowe środowisko, które nie pozwala na odpoczynek. Izolacja akustyczna ścian działowych może pomóc zwalczyć problem za pomocą kilku prostych metod. Jedną z nich jest przedścianka lub płyty gipsowo-włóknowe z wełną mineralną. Jest to materiał wykorzystywany również do instalowania sufitów podwieszanych. Skutecznie wygłusza i ociepla pomieszczenia. Poza nieprzechodzącymi dźwiękami, znikną również problemy z pleśnią i wilgocią. Tynki akustyczne są metodą łatwiejszą w montażu a równie skuteczną. Aby dodać efektów wizualnych pomieszczeniom, można zamontować panele z kruszywa korkowego. Są one ekologiczne, zatrzymują ciepło i regulują pochłanianie wilgoci przez ściany. Tworzą przytulną atmosferę, która dzięki różnym kolorom, w którym można je kupić, dopasuje się do każdego pomieszczenia. Przykleja się je wyłącznie na klej montażowy, co sprawia, że są najmniej inwazyjną z metod. Produktem bardziej solidnym o masywnej strukturze są płyty izolacyjne wykonane z tektury falistej i piasku. Są bardzo skuteczne, jednak ich montaż wymaga więcej nakładu pracy. Różnorodność metod sprawia, że każdy pokój może zyskać właściwości izolujące dźwięki. Niezależnie od grubości i przepuszczalności ścian, komfort ciszy i spokoju może zostać przywrócony.

Pomiędzy domownikami również powinna zostać zachowana pewna doza prywatności. Ściany działowe są jednak bardzo często cienkie i sprawiają, że komfort codzienności nie może być zachowany przez przedzierające się hałasy. Dzięki metodom izolacji akustycznej ścian działowych, można przy niewielkim koszcie i nakładzie pracy, szybko nadać im właściwości wygłuszające, które sprawią, że domownicy nie będą sobie nawzajem przeszkadzać.

Najnowsze komentarze