Co wybrać do weselnego menu?

Co wybrać do weselnego menu?

Przyszłe pary młode coraz częściej korzystają dzisiaj z pomocy osób zajmujących się organizowaniem ceremonii ślubnych i przyjęć weselnych. Wynika to z tego, że znalezienie wolnej sali na przyjęcie weselne może zająć nawet kilka tygodni. O wiele prostsze jest zlecenie tego profesjonalnym asystentom ślubnym. Tacy asystenci w imieniu narzeczonych planujących zawarcie związku małżeńskiego mogą zorganizować wszystko. No, może raczej prawie wszystko. Bo weselne menu każda para musi wybrać samodzielnie.

Deski wyśmienitych wędlin to doskonała przystawka

wyśmienite salami z parmezanemNie wiedzieć czemu, ale asystenci ślubni nie chcą za swoich klientów decydować w zakresie menu na weselnej uroczystości. Wynika to chyba z tego, że przyzwyczajenia kulinarne mają charakter mocno regionalny i może lepiej, że każda przyszła para młoda zadecyduje o tym samodzielnie. W każdym razie wybór posiłków do menu jest już zależny od tego co ma do zaoferowania lokal, w którym odbędzie się przyjęcie. Najlepsze sale weselne nie mają w tej kwestii żadnych ograniczeń. Dla takich sal weselnych pracują szefowie kuchni, którzy do jedzenia przygotują wszystko to, co tylko sobie klienci zażyczą. A co się wybiera do weselnego menu? Ostatnio największą popularnością cieszy się wyśmienite salami z parmezanem, które umieszczone jest w towarzystwie doskonałej jakości wędlin. Wszystko razem ułożone jest na ogromnych deskach, ale to nie jest zimna płyta a jedynie przystawka na ząb. Poza wędlinami, które mogą być wybornym dodatkiem na każdy weselnym stole, w każdym menu musi znaleźć się obiad złożony z dwóch dań, od którego każde przyjęcie weselne się zaczyna. I tutaj większość nowożeńców pozostaje tradycjonalistami, bo na prawie każdym weselu najpierw podaje się rosół. W zależności od wybranego zakresu menu na niektórych weselach podaje się nawet sześć ciepłych posiłków. Ułożenie całego spisu posiłków może zająć nawet kilka godzin, ale od tego zależeć będzie to, czy nasi goście weselni będą na przyjęciu odpowiednio posileni. A przecież do dobrej zabawy trzeba mieć dużo siły.

I tak o to doszliśmy do tego, że każda para młodych sama wybiera menu na swoje przyjęcie weselne. Nawet jeśli wesele zaplanował najlepszy wedding planner to zestaw posiłków wybierana jest samodzielnie. Żaden asystent nie podejmie się tej odpowiedzialności, bo różnice w kulinarnych upodobaniach zależą od regionu, z którego się pochodzi. A przyszli nowożeńcy doskonale wiedzą, jakie jedzenie najbardziej przypadnie do gustu ich rodzinom, bliskim i przyjaciołom.

Najnowsze komentarze