Chłodząca pianka do stóp i jej zalety

Chłodząca pianka do stóp i jej zalety

 

Cały dzień na nogach często skutkuje uporczywym bólem. Ponadto nie pomaga fakt, że często nasze obuwie nie jest zbyt dobrze dopasowane do naszej stopy i nie jest zbyt przewiewne, przez co nasze stopy się pocą i nieprzyjemnie pachną. Oczywiście podstawą jest prawidłowa higiena, jednak jak łatwo się domyślić, często to nie wystarcza, stopy i tak się pocą. W takim wypadku należy wyposażyć się we właściwy zestaw kosmetyków, dzięki którym zmniejszymy przykrą dolegliwość. Rozwiązaniem może być na przykład chłodząca pianka do stóp, która ma naprawdę wiele zalet.

O zaletach pianek chłodzących do stóp

chłodząca pianka do stópWiele osób boryka się z problemami stóp i okolicy stóp. Mogą to być naprawdę przeróżne problemy, jednak do tych najczęściej występujących możemy zaliczyć, między innymi: wrastające paznokcie (bolesna dolegliwość, która często wymaga interwencji chirurgicznej), grzybica (bardzo łatwo można ją dostać na basenie) czy nadpotliwość stóp, która wiąże się z wydzielaniem brzydkiego zapachu, nawet przy zachowywaniu właściwej higieny. Do tej listy dodać można również wszelkiego rodzaju pęcherze i obdarcia, które często są wynikiem chodzenia w niewygodnym obuwiu lub procesu rozchodzenia butów). Jak sobie radzić z tego typu dolegliwościami stóp? Oczywiście niektóre z tych przypadłości to choroby, które trzeba leczyć i nie obejdzie się bez wizyty u lekarza, na przykład w przypadku mocno wrastających paznokci. Jednak w pozostałych dolegliwościach może pomóc nam między innymi chłodząca pianka do stóp, która ma naprawdę wiele zalet. Po pierwsze, w przypadku zmęczonych i obolałych stóp, prysznic i chłodzący efekt takiej pianki może okazać się tym, czego właśnie potrzebujemy. Po drugie, tego typu pianki mają działanie przeciwgrzybiczne, nie oznacza to, że leczy grzybicę (do tego potrzebne są leki), lecz może w znaczący sposób pomagać w jej zapobieganiu. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku osób, które chętnie korzystają z basenów. Poza tym taka pianka może również pomagać w minimalizowaniu potliwości stóp i ich brzydkiego zapachu.

Istnieje wiele zalet wspomnianej wyżej chłodzącej pianki do stóp. Jeśli nasze stopy nie są zbyt chętne do współpracy, nadmiernie się pocą i wydzielają nieprzyjemny zapach, a my im nie pomagamy i spędzamy całe dnie w niewygodnym i źle dopasowanym obuwiu, może powinniśmy pomyśleć nad jakimś rozwiązaniem. Taka pianka chłodząca może być wybawieniem dla osób, które właśnie z tymi problemami stóp się borykają. Warto przemyśleć włączenie takiej pianki do pielęgnacji.

 

Najnowsze komentarze