Bransoletki wykonane z kamieni

Bransoletki wykonane z kamieni

Kamienie kopalne oraz kamienie szlachetne od zawsze były popularnym surowcem do wyrobu biżuterii. Były one znane człowiekowi przed odkryciem złota. Ponadto były one zdecydowanie łatwiejsze w obróbce jubilerskiej. Oprócz tego jeden rodzaj kamienia mógł posiadać kilka lub kilkanaście różnych odcieni, czy braw. Z tego też powodu kamienie szlachetne były swego czasu niezwykle popularne podczas wyrobu biżuterii. Trend ten jest widoczny także obecnie.

Najmodniejsze typy bransoletek

modna bransoletka - tygrysie okoBardzo często możemy się spotkać z licznymi wyrobami, które wykonane są z kamieni. Najbardziej popularne są wśród nich bransoletki lub naszyjniki. Niektóre z nich mogą być wykonane ze specjalnych rodzajów kamieni, które posiadają niesamowity odcień lub motyw kolorystyczny. Dzięki temu taka biżuteria jest przedmiotem niezwykle unikalnym i niepowtarzalnym. Bardzo często dany rodzaj kamienia może być zastąpiony innym materiałem, który imituje ten właśnie kolor, strukturę lub motyw kolorystyczny. Z tego też powodu modna bransoletka – tygrysie oko może być wykonana zarówno z oryginalnych kamieni szlachetnych nazwanych w ten właśnie sposób, a czasem także z drewna lub świetnej imitacji tego rodzaju kamienia. W ten sposób cena takiego wyrobu jest niższa. Pomimo tego, że nie jest to wyrób, który zapewni nam oryginalne wrażenia estetyczne to przedmioty wykonane z niego mogą wyglądać równie atrakcyjnie. Przykładem są bransoletki, które zamiast oryginalnych kamieni posiadają elegancko wyprofilowane drewniane elementy. Dzięki temu każdy może sobie pozwolić na ciekawie wyglądający dodatek do odzieży i zapłacić za niego niezbyt dużą cenę. Sklepy jubilerskie coraz częściej posiadają w swoim asortymencie różnorodny wybór biżuterii w tym samym kolorze. Z tego też powodu możemy wybierać nie tylko biżuterię, która posiada elementy wykonane z kamieni szlachetnych, czy kamieni kopalnych, ale również z drewna, tworzyw sztucznych, czy metali zarówno tych szlachetnych, jak również takich jak stal nierdzewna, czy inne im podobne.

Ceny poszczególnych rodzajów, czy typów biżuterii mogą się od siebie różnić. Najtańsze rodzaje bransoletek to wydatek około sześćdziesięciu złotych. Chociaż wszystko zależy od tego jakiej wielkości są kuleczki, które stanowią jej obwód. Bardzo często są one jednakowej wielkości, chociaż często możemy spotkać się z tym, że są one różnej wielkości. Wtedy taka bransoletka może być nieco droższa. Chociaż trzeba pamiętać o tym, że nie zawsze jest to regułą. Bardzo często zdarza się, że taka bransoletka kosztuje tyle samo co inne.

Najnowsze komentarze