Betonowe bloczki fundamentowe

Betonowe bloczki fundamentowe

Kto pomyślał że budowanie domu polega tylko na wykopaniu dołu, zalaniu go betonem, a kiedy stężeje – postawieniu ścian i dachu ten jest w wielkim błędzie. Fundamenty i ściany zewnętrzne muszą być solidne. W końcu to one przenoszą ciężar całego domu. Sposób postawienia domu zawsze jest określony w jego projekcie. Wiemy że dobry fundament musi być ,,skrojony na miarę”. Liczy się też z jakiego materiału jest wykonany i czy właściwie utrzyma nasz dom.    

Jak wybrać betonowe bloczki fundamentowe?

betonowe bloczki fundamentowe - lublinFundamenty to jeden z najważniejszych – jeśli nie najważniejszy – element struktury każdego budynku. Na nich to opierają się ściany i cały ciężar budynku. To od nich zależy stabilność trwałość oraz poziom bezpieczeństwa w budynku. Budowa fundamentów jest najtrudniejszym zadanie jakie stoi przed budowniczymi. Betonowe bloczki fundamentowe – Lublin to jest najpopularniejsze rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Dzięki niemu w łatwy sposób możemy postawić fundamenty i ściany fundamentów. Eliminują one wady związane z tradycyjnym lanie fundamentów, czyli: długi czas oczekiwania na związanie betonu, a także wykonanie dla nich odpowiedniego szalunku i zbrojenia. Bloczki betonowe charakteryzują się dużą wytrzymałością na nacisk oraz nie są tak podatne na wilgoć. Poza tym znajdziemy je w wielu rozmiarach. Zazwyczaj są wykonane z betonu B20, ale możemy spotkać beton B15 lub B25. Jeśli chodzi o rozmiar to najczęściej spotykany jest wymiar 38 cm x 25 cm lub 12 cm x 14 cm. Waga przeciętnego bloczka waha się między 25 a 30 kilogramów. W przypadku stawiania budynku na wilgotnym terenie warto zastosować bloczki z betonu komórkowego. Jest to specjalny rodzaj betony, który jest wzbogacony w pory gazu (komórki). Jego zaletą jest doskonała izolacja cieplna oraz niska waga. Tradycyjne bloczki betonowe kosztują w granicach 40 – 60 zł/m^. Powoduje to, że jest to najkorzystniejsza cenowo oferta na rynku. Jest to łatwe w budowie, stabilne oraz bezpieczne rozwiązanie. 

Poza bloczkami betonowymi znajdziemy na rynku bloczki fundamentowe silikatowe. Ich główną zaletą jest kształt i dopasowanie wynikające z tych samych wymiarów. Dzięki temu fundamenty są równe i nie ma problemu z ich wypoziomowaniem. Dodatkowo są one odporniejsze na nacisk, niskie temperatury oraz wilgoć. Bloczki z keramzytobetonu, których kształt i ułożenie, sprawia że nie musimy wypełniać spoin pionowych. Znacząco to skraca czas budowy. Wyróżnia je niska waga i bardzo duża wytrzymałość – możemy na nich postawić kilkukondygnacyjny dom.

Najnowsze komentarze